POWER – Performances Of Wide Enrichment to Raise awareness on different abilities and promote integration

Projekt POWER řeší organizace Nazareno Coop. Sociale (Itálie) a 3 partnerské organizace Studio Citadela (CZ), THE.AM.A (Řecko) a KCAT (Irsko), které společně vytvořily nadnárodní koprodukci divadelní inscenace s herci se zdravotním postižením. Projekt je založen na mobilitě umělců-tvůrců s hendikepem/znevýhodněním, kteří nastudovali evropskou premiéru Každý odněkud pocházíme (We All Come From Somewhere) - 24. ledna 2020 v Divadle U hasičů v Praze.
Namísto plánovaného turné napříč Evropou byla inscenace v důsledku pandemie COVID-19 v roce 2021 zfilmována (filmed performance).


Všichni odněkud pocházíme SLEDUJ ONLINE!

Obecným cílem projektu je dále zviditelnění, koncepční propagace divadelních představení a tematických školení, jež aktivně zapojují osoby s postižením/znevýhodněním. Daný divadelní žánr (umění experimentu, sociální divadlo, tzv. social specific) s obtížemi hledá patřičnou odezvu v tradičních divadelní dramaturgii.

Společný umělecký projekt usiluje o aktivní posílení sebevědomí a sebehodnocení tvůrců se znevýhodněním a jejich začlenění do společnosti, ve které žijí.

#bohnickadivadelni  
#delacita

www.power-creative.eu

 
Power Logo-01.png
motiv chlapec_poster POWER.PNG
ALL THE LOGOS.jpg